Bizi Arayın: 444 7 633

Botox Uygulama

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Botoks (Botox) Uygulaması

Botox yüzde görülen kırışıkların oluşumunu engellenmesi ve giderilmesinde kullanılan en etkin yöntemdir., yüzümüzde bulunan ve mimiklerimizle kaslarımızın bilhassa derin ten kırışıklıkların oluşumundan sorumludurlar. güneşli ve yoğun ışıklı ortamda gözlerimizi kıstığımızda göz çevresinde ve alında çizgilenme meydana çıkar, gülerken ve diğer mimiklerimizde de alin, ağız, göz çevresinde belirgin çizgilenmeler görünür, botoks uygulaması ile ciltte çizgilenme ve kırışıklıklar oluşmamaktadır. Şöyle ki botoksun tesiri çizgilenmeye neden olan kaslarda, geçici zayıflamaya sebep olur. Tedavi esnasında hedef kaslara profesyonel hekimlerce enjekte edilerek yavaş uygulanır bu da rahatsız edici olmaz. Etkisini, uygulamadan sonraki 7 günde içinde gösterir ve aşağı yukarı etki 5 – 6 ay sürebilir. Kozmetik amaçlı çok düşük dozlarda kullanılan botoks çok emniyetli ve etkin bir tedavi seklidir. Çok nadiren alerjik tepkiler verebilir.

Botox enjeksiyon doktor ofisinde, anestezi olmadan yapılır. Ancak, bir uyuşturucu krem tedavi bölgesine uygulanabilir. Hastalar iğne enjeksiyon esnasında bazı minimal rahatsızlık karsılaşabilirsiniz. Tedavi ölçüde bağlı olarak, işlem 20 dakikaya kadar sürebilir. Genel olarak, hastalar kısa bir zaman sonra eve dönüş yapabilir.

Enjeksiyon noktalarının seçimi prosedürün basarisi için önemlidir. Enjeksiyon noktaları ilk işaretleme kalemi ile belirlenir. Doktor iyileştirme edilecek her yer için çok sayıda enjeksiyon noktaları seçebilirsiniz. Bu noktalar kırışıklık kendisi üstünde yer olmayabilir ama alan kas noktası bulunabilir. Antiseptik da uygulanır.

Doktor ardından prosedür için kullanılacak Botox miktarını belirler. Botoks dolgu sonra işaretli noktaları içerisine deri altına enjekte edilir. Botox olarak toksinlerin kimyasal asetilkolin salınmasını inhibe kaslar ‘sinir uçlarına doğru sıkıştırır. Bu kırışık deri kas kasılmaları durur. Belirtiler büyük ihtimalle 1 hafta içerisinde belirginleşir ve 3 – 5 ay etkisini gösterir.