Bizi Arayın: 444 7 633

Botoksun Yan Etkileri Nelerdir ?

Her sağlık ve güzellik yönteminde olduğu gibi botoksunda bazı yanlış kullanımlarda yan etkileri olabiliyor.Ancak kendisinin bilinen bir yan etkisi yok.Her ne kadar cerrahi müdahele olmasa da botoks da ciddiyeti olan,uzman bir ekip ve gerektiğinde doktor eşliğinde yapılan önemli bir iştir.Ortamının steril ve yapan ekibinde işini bilen usta kişilerden olması gerekir.Bu kriterler olmadığında oluşabilecek yan etkileri aşağıda sıraladık.Siz de botoksun yan etkilerini görerek buna göre hareket edebilirsiniz.

Botoksun Yan Etkileri Nelerdir ?

Botoksun Yan Etkileri Nelerdir ?

Yaygın bir biçimde Botoks kasın iç tarafına epey bir az miktarda enjekte edildiği anda adale kasılmasını veren iletimin önüne geçebilmektedir. Kasların gerilmesiyle beraber ten daha düz biçimde bir şekle dönüşür ve bunun yanı sıra kırışıklar azalmış olur. Botoks tıp alanında çoğu alanda kullanılıyor. Ortopedi, göz ve nörolojide yıllardır uygulanan bir tedavi şeklidir. Bilimsel çalışmalar herhangi bir şeklide Botoksnin yan etkileri meselesinde birşey tetkik etmemiştir. Bilinen bir zararı bulunmamaktadır ve bir defa Botoks yaptırdığınızda sürekli yaptırmanız gerekmemektedir, şayet isterseniz herhangi bir sebeple Botoks a ara verebilirsiniz.
Lakin zamanımızda Botoks daha aşırı insanların estetik kaygısından kaynaklanan nedenlerle yapılıyor. Botoks enjeksiyonu, sima alanında çizgilere ve kırışıklığa sebebiyet sağlayan sima mimiklerini geçici bir biçimde de olsa gevşetir. Böylelikle sima alanında oluşan çizgi ve kırışıklıklar daha az görünür. Botoks sima kısmında en büyük etkisi kaş alanında görülür. Bunun yanı sıra göz çevresinde meydana gelen kazayağı adını verdiğimiz kırışıklıklarda, üst dudakta, boyun alanında, migrende ve koltukaltı terleme meselesinde da son derece etkilidir.

Bir Cevap Yazın