Bizi Arayın: 444 7 633

Botoksun Uygulama Alanları

Botoks kadın ve erkek gözetmeksizin birçok insanın yaptığı,estetik veya tedavi amaçla kullanılabilen bir yöntem olmuştur.Günümüzde birçok alanda kullanılsa bile botoks en çok estetik açısından tanınmaya başlamıştır.En çok bayanlar tercih etmektedir ancak botoks yaptıran erkeklerde mevcuttur.

Öncelikle Botoks Nedir Bunu Hatırlayalım

Latince ismi Clostridium Botulinum olan bakterinin salgıladığı toksinin, laboratuar koşullarında işlenerek insan için tedavi edici bir duruma getirilmiş formudur. Tıpta nörolojik sorunların tedavisinde uzun yıllardır kullanılmakta iken, son on yılda estetik amaçlı uygulamalarda giderek artan sıklıkta kullanılıyor.Botoks, bütün dünyada amaç ve sonuçları öğrenildikçe kullanması artan, en pratik ve en hızlı kırışıklık yok etme yöntemi şekilde biliniyor.

Botoksun Uygulama Alanları

Botoksun Uygulama Alanları

Botoks, sinir uçlarında uyarı iletimini veren asetilkolin maddesinin salınımını bloke eder, sinirsel uyarı kaslara iletilemez, kas kasılması oluşamaz. Botoks dıştan bölgesel kullanım için hazırlanmıştır; enjeksiyon yapılan bölgedeki kaslar paraliziye uğrar, aylarca sürecek biçimde kasılamazlar ve üzerlerindeki deride kırışıklar oluşturamazlar. Tıpta oldukça çok alanda, botoxtan, bu tesir mekanizması yardımı ile yararlanılır.Nüzul (Felç) hastalarında kas kasılmalarını önlemede, tik dediğimiz farkında olmaksızın yapılan mimik hareketlerinin tedavisinde, şaşılığın düzeltilmesinde kullanılır. Estetik cerrahlar ise çoğu süre mimik kaslarının hareketlerine bağlı şekilde belirginleşen dinamik sima çizgilerini belirginliğini yok etmek için veya çok fazla terleme tedavisi için botoks kullanır.

Yüzde botox mimik çizgilerini nasıl azaltır?

Yüzdeki mimik kaslarının yıllarca devinim etmesi sonucunda, üstündeki deride katlanmaya bağlı oluşan çizgiler yerleşik duruma gelir. Bu çizgiler, kas hareketlerinden kaynaklandığı için bunlara dinamik çizgiler adını veriyoruz.Mesela alındaki yatay çizgiler, kaşlar arasındaki dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayağı dediğimiz çizgiler, ağız çevresindeki dikey çizgiler dinamik çizgilerdir. Bu dinamik çizgiler derinleşip kırışıkları oluşturur.Her insanın mimikleri farklıdır, bu nedenle de kırışıkların yeri ve derinliği insana özeldir. Alın ve göz çevresindeki kırışıklar ihtiyar, yıpranmış bir manzara; iki kaş arasındaki çizgiler ise çatık kaşlı, kızgın bakış ifadesi verir. Yüzdeki mimik kaslarının hareketleri botoks kullanıldığında zayıflar, hatta adale bir süreliğine hiç çalışmaz. Kasların hareketlerindeki zayıflamadan ötürü üstündeki derideki adale hareketleri ile ortaya kırışıklar derinliğine göre azalır yahut yüzde yüz yok olur.Netice şekilde kızgın, ihtiyar, bezgin benzeri görünen sima ifadesi giderilerek daha genç, daha diri bir anlatım kazanır.

Botoks ile ilgili bilgilendirici makalelerimize devam edeceğiz.Önümüzdeki günlerde Botoks ile aşırı terleme tedavisi,Estetik amaçlı botoks nasıl uygulanır,Botoksun etki süresi,Botoks uygulamasında doğal sonuçlar elde etmenin incelikleri nelerdir,Botoksun yan etkisi var mı gibi birçok konuya değineceğiz.Botoks ile ilgili canlı destek almak istiyorsanız sitemizde bulunan telefon numaralarından bizi arayarak merak ettiğiniz konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın