Bizi Arayın: 444 7 633

Botoks Uygulamasından Sonra Yapılması Gerekenler

Her cerrahi işlem ve uygulama sonucunda mutlaka işlem öncesi ve sonrası yapılması gerekenler vardır.Aslında botoks cerrahi bir işlem olmasa da yinede botoks öncesinde ve sonrasında yapılması gereken bir takım işlemler vardır.Biz bu yazımızda sizlere botoks uygulamasından sonra neler yapmanız gerektiğini yazacağız.

Botoks Sonrası Yapılması Gerekenler

Botoks Sonrası Yapılması Gerekenler

 

Botoks elde edilme türü; clostridium botulinum adı verilen bakterilerin kullanımıyla elde edildiği bilinmektedir. Botoks insanların sinir uçlarında bulunan iletişim verici bazı maddelerin salgılanmasını ve tıpkı sürede üretilmesini engelleme niteliğine sahiptir. Botoks uygulaması alın ve alnın yanı sıra, kaş kısmında kırışıklık oluşmasına sebebiyet verici adale kasılmalarına mani olabilmektedir.
Sinirler içinde iletişimin durdurulması ve tıpkı sürede sinirlerin uzandığı organların görevlerini yerine getirmesine mani olmaktadır. Botoks yalnızca yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek amacı ile kullanılmaz. Tıptaki başka bölgelerde Botoks’tan çok sayıda konu hakkında yararlanılmaktadır. Estetik cerrahi bölümünde ise umumi manada sima alanında meydana gelen kırışıklıkları engellemek yahut çok fazla derecede terleyen alanlarda terleme oranını azaltmak amacı ile kullanılıyor. Kırışıklıklar genellikle kaş içinde, alın sahasında, dudak kenarında ve tıpkı sürede de göz kenarlarında oluşabilmektedir. Alın kısmında ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar bireyin daha ihtiyar bir görünüme bürünmesine sebep olmaktadır. Kaş sahasında meydana gelen kırışıklıklar ise kızgın bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir.
İnsana Botoks uygulanması ile birlikte bu mimik kaslarını zayıflatabilme niteliğine sahiptir.Adale hareketlerinde meydana gelen katlanmama olayı yüzümüzde bulunan çizgilerin azalmasını sağlar. Ter bezleri tarafına Botoks yapıldığında ise ter bezleri ve ter bezlerine uzanan sinir uçlarının iletişimi kesilmektedir böylelikle de ter kokusunun önüne geçilebilmektedir. Botoks uygulanması ise injeksiyon biçimindedir. Ağrıyı azaltmak açısından uygulama gerçekleşmeden 15 yahut 20 dakika kadar öncelikle işlem yapılacak bölgeye ağrı kesici niteliğe sahip krem sürülebilir. İnjeksiyon işlemi derinin iç tarafına yapılmaktadır.
Botoks yapıldıktan sonra tıpkı gün içinde spor yapılması ve başı öne eğen hareketlerin yapılmasına izin verilmez. Buz uygulaması ve mümkünse sırt üstü yatılması önerilir. Çok ender bir komplikasyonu ise Botoks sonrası başağrısı ve göz kapağı düşüklüğüdür. Botoks sonrası morarma görülebilir, en etkili çözüm buz uygulanmasıdır.

İstediğiniz herhangi bir bölgenize yaptırdığınız botoks sonunda yapmanız gereken işlemleri öğrenmiş oldunuz.Botoks sonunda bu yazdığımız işlemleri sorunsuzca yaparsanız botoks işlemini kolaylıkla atlatmış olursunuz.Hibçir sağlık problemi oluşmadan botoksunuz en verimli düzeyde sonlanmış olur.

Bir Cevap Yazın