Bizi Arayın: 444 7 633

Botoks ile Kırışıklık Giderme Tedavisi

Botoksu tercih edenler arasında yaşı ilerleyen hanım ve beyler de bulunuyor.Bu kişiler daha çok kırışıklık sorununu ortadan kaldırmak için botoks yöntemini kullanır.Kırışıklık giderme konusunda botoks oldukça iyi bir yöntemdir.Ancak tek eksi yanı 6 ay sonra etkisini kaybetmesidir.Botoks ile kırışıklık giderme tedavisi hakkında epey bir bilgi aşağıda sıraladık.Siz de eğer kırışıklıklarınızdan dert yanıyorsanız botoksu tercih edebilirsiniz.Aşağıdaki bilgiler ışığında hareket edebilirsiniz.

Botoks, Clostridium botulinusmus adlı bir bakteriden elde edilen ve amacı kkatiyenrı gevşetmek olan bir ilaçtır. 20 yıldan fazla bir zamandır tıbbın değişik dallarında adele kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Medikal estetikteki kullanım amacı yüz çizgilerini geçici bir süre için yok etmektir.

Yüz mimiklerini yapmamızı sağlayan kkatiyenr, üstlerini örten deriye yapışıktırlar. Bu nedenle gülme, ağlama, üzülme, endişelenme gibi duygulanım durumlarında bu mimik kkatiyenrı harekete geçerken üzerlerindeki deriyide büzüştürüler. Böylece kırışıklıkların ilk adımı atılmış olu. Elbette yıllarca süren bu prosedür, bunun yanı sıra cildin esneklik yapısınında azalması ile birleşince kırışıklıklar oluşmaya başlar. Botoks bu kkatiyenrı gevşeterek hem bu sürecin önüne geçer yani bir anlamda koruyucu etki yapar yaşlılık sürecini yavaşlatır diğer yandanda daha huzlinku daha genc daha parıltılı hareketli bir yüz ortaya çıkar. Buda insanın kendine olan özgüvenini olumlu yönde etkiler ve kişi kendini daha mutlu hisseder.

Botoksun insan ruhunda yarattığı mutluluğu hissedenlerin bu tedaviyi samimiyetle savunmalarına karşın buna şiddetle muhalefet eden bir kesimde yok değil. Bunların korkuları yanlış programları magazin sayfalarında görmelerinden, kaynaklanıyor. Mimiklerim kaybolursa, maske gibi bir yüzüm donuk bir ifadem olursa gibi. Halbuki doğru botoks uygulaması doktorun deneyimi oranında mümkün ve korkmalarına neden olan görüntüler usta bir doktor tarafından uygulanırsa oluşmayacaktır ve doğal bir görünüm ortaya çıkacaktır. Botoks gibi bir tedaviyi yaptırabilecek ekonomik güce sahip olanların bu mutluluğu yaşayabilmeleri için yalnızca usta bir doktora ihtiyaçları var ve korkmak yerine bunu araştırmaları gerekir.

Hızla uygulandığı için tahammül edilebilir acıları vardır botoks programının. Zaten çok ince insülin iğneleri ile yapılır.Kaldıki uygulama öncesinde bir lokal anestezik krem de sürülür. Tedaviyi takip eden 3 yada 4’üncü günde botoks etkisini yavaş yavaş gösterir ve asıl istenilen sonuca aşağı yukarı 10 günde ulaşır. İki hafta sonra doğal görünüm ortaya çıkar. Yaklaşık 4 aylık bir ömrü vardır ama birçok hasta 6 aya kadar kendini iyi hissetiği için senede iki kere bu tedaviyi yaptırılar.

Bir Cevap Yazın