Bizi Arayın: 444 7 633

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Daha önceki makalelerimizde botoksun sadece estetik açıdan değil sağlık alanında kullanıldığını belirtmiştik.Botoksun bir dolgu maddesi olmadığını sağlıkta birçok alanda günümüzde aktif olarak kullanıldığını söylemiştik.İşte o alanlardan bir tanesi de aşırı terleme tedavisi.Eğer sizde aşırı terlemekten şikayetçiyseniz botoks ile bu sorunu aşabilirsiniz.Yani botoks ile aşırı terleme tedavisi uygulayarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz.Aşırı terleme ile lakalı detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

Terleme gövde ısımızın dengelenmesi için gereklidir.Lakin kimi zaman vücudumuz normalden daha çok ter üretir. Bu hale çok aşırı terleme  denilmektedir. Fazla terleme iç organ rahatsızlığına bağlı oluşabilir. Sinir sistemi hastalıkları yahut hormonal sorunların birileri çok terlemeye sebep olabilmektedir. Lakin kimi zaman altta yatan bir hastalık bulunmamaktadır.Terleme stress ve utanma benzeri psikolojik hallerde ortaya çıkabilir. Bu hallerde çok terleme çoğunlukla koltukaltı, avuç içi, ayak tabanı ve yüzde alın sahasında ortaya çıkmaktadır.

Çok terleme çoğu şahıs için sosyal bir sorundur. Çok terlemeye bağlı giysilerde leke oluşumu ve fena koku oluşabilir.

Çok terleme tedavisinde son zamanlarda kullanılan en etkili tedavi yöntemi botoks uygulamalarıdır. Botoks ter bezlerinin çalışmasını engelleyerek terlemeyi önlemektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir ?

Terleme tedavisinde botoks en sık koltukaltı bölgesine uygulanmaktadır. Terleme sorun olan avuç içi ve ayak tabanı sahasında da botoks epey bir etkilidir.Sima terlemelerinde ise mezoterapi yöntemi halinde botoks uygulmaları yapılır.

Bu Uygulama Nasıl Yapılıyor ?

Botoks uygulama öncesi terleyen bölgenin belirnmesi için nişasta-iyot testi yapılabilir. Böylece en fazla terleyen bölge siyah renge boyanmaktadır. Botoks bu bölgere uygulanır. Koltukaltında derin olmayan uygulamalar yapılırken, acuçiçi ve ayak tabanında daha derim injeksiyonlar yapılmalıdır. Botoks , sima alanında ise bütün sima bölgesine derialtına küçük enjeksiyonlar halinde uygulanmalıdır.

Tesir Süresi Ne Kadardır?

Terleme tedavisinde kullanılan botoksun etkisi 4-8 aydır.

Aşırı terlemede botoks tedavisi ile ilgili birçok bilgiyi bu makalemizden edinebilirsiniz.Siz de eğer aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız bu bilgiler ışığında bu sorunu tedavi edebilecek merkezlere gidebilirsiniz.Böylelikle bu sorunu çözüp daha rahat bir hayat yaşayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın