Bizi Arayın: 444 7 633

Botoks İlacı Nedir ?

Botoks İlacı Nedir ?

Botoks ilacı, İngilizce açılımı ile Botolinum İnjection, Clostridium botulinum isimli bakteriden üretilen bir çeşit toksindir. Botoks malzemesinin fonksiyonu, sinir sistemi elemanları ve ilgili organlar arasındaki iletişimin, veri alış verişinin azaltılması ya da ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.
Botoks etki mekanizması bakımından sinir sistemi elemanlarının işlevlerinin sonlandırılması ya da azaltılması özelliği ile son yıllarda özellikle estetik ve medikal amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Son dönemlerde cilt kırışıklıklarının giderilmesinde en etkin yöntemin Botoks tekniği olduğunu belirtilmiştir.
Peki, Botoks ilacı işlemi nasıl uygulanmaktadır?
Dermatoloji ve kozmetoloji alanında kendine oldukça sarsılmaz bir yer edinmiş olan Botolinum İnjection ömrümüz süresince sık sık kullandığımız yüz hareketlerimizin, ilerleyen yaşlarda cildin esnekliğini kaybetmesi ile kalıcı olarak iz bırakması durumunu hafifletmek amacıyla, enjeksiyonla kkatiyenrın içine toksin enjekte edilerek, kırışıklıkların hemen hemen bir hafta içerisinde kaybolmasını ve yeni çizgilerin de oluşmasını önleme amacıyla yapılmaktadır. Bu alanda uzman kişilerce uygulanması gereken bu metodun, 6 ayda bir tekrar uygulanması tercih edilir. Bu yöntem kırışıklıkları azaltması yanında terlemeye karşı da belirgin derecede çözüm getirmektedir.
Siz de kırışıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız, netlikle bu alanda hekiminuza danışarak Botulinum İnjeksiyon tekniği ve Botoks ilacı ile ilgili detaylı bilgi almanız gereklidir. Ve hekiminuza kullandığı Botoks markasını kesinlikle problemuz.

Bir Cevap Yazın