Bizi Arayın: 444 7 633

Botoks Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Bilgiler

Ülkemizde ve dünya üzerinde sıradan bir vatandaştan tutun ünlü sanatçılara kadar botoks herkesin kullandığı,yaşlanmayıcı önleyici bir sistem olarak karşımıza çıkıyor.Vücutta kırışıklıklardan,deformelerden tutun birçok alanda botoks kullanılıyor.Fakat her sektörde olduğu malesef botoks işlemlerinde de merdiven altı bu işi yapanlar mevcuttur.Botoks aslında oldukça faydalı,yan etkisi olmayan bir işlemdir.Fakat botoks işlemlerini kötü ellerde yaptıranlar için bir facia da ortaya çıkabiliyor.Bu yazımızda botoks hakkında bilinen doğru ve yanlış bilgilere biraz göz atacağız.Bu bilgiler ile hem botoks hakkındaki görüşleriniz değişecek,hem iyi bilgileneceksiniz hem de içinizde botoksa karşı bir tereddüt varsa buna bir son vereceksiniz.

Botoks Öncesi - Sonrası

Botoks Öncesi – Sonrası

Botoks Hakkındaki Tüm Önemli Bilgiler

1) Botoks sadece ve sadece yapıla bölgeye etki etmektedir.Yani vücudunuzun herhangi bir yerine kayma vs. bu tarz durumlar asla olmaz.

2) Botoks yaptırmak isteyenler en büyük endişesi botoksun beyne etkisidir.Botoks asla beynimize gitmez ve beynimize herhangi bir etkisi yoktur.Ayrıca botoks tümör,kanser vb. durumlara asla yol açmaz.

3) Halkımızın da dediği gibi ‘Botoks alışkanlık yapar ‘ kısmen doğru kısmen yanlıştır.Şöyleki tıbben böyle birşey mümkün değildir.Ancak iyi yapılmış bir botoks insanı oldukça genç gösterir.Botoksun etkisi geçmeye başlayınca insan botokslu ve botoksuz arasında büyük farkı görür ve tekrar botoks yaptırmak ister.Bu nedenle bu durum tıbben değil insanın isteği ile alakalıdır.

4) Botoks kaslarınızı eritmez.Kaslara herhangi olumlu veya olumsuz etkisi yoktur.

5) Botoksun etkisi geçtikten sonra eski halinizden daha kötü olmazsınız.Ancak eski haliniz gibi olursunuz.Bu nedenle tekrar botoks yaptırmak isteyebilirsiniz.

6) Botoks kalıcı bir işlem değildir.En fazla 6 ayda bir tekrarlanmalıdır.Ayrıca dudaklara botoks yapılmaz.Botoksun en çok kullanıldığı bölgeler alın,göz kenarları ve kaş arasıdır.

7) Koltuk altınızda fazla terleme yaşıyorsanız bunu botoks ile halledebilirsiniz.Terlemenizin azaltılmasında botoks etkilidir.Etkisi 4-6 arası sürmektedir.Bunun sağlığınıza bir zararı yoktur.

8) İstediğiniz kadar estetik ameliyatı olun hiçbiri botoksun yerini tutamaz.Belki botoksun etkisi geçici ancak diğer tüm ameliyatlı işlemler botoks kadar başarılı bir sonuç vermez.Ayrıca botoksun etkisi geçince pişman olursanız eski halinize dönebilirsiniz.Ancak estetik bir ameliyat sonrası geri dönüş çok zordur.

9) Botoks kesinlikle berber veya kuaförlerde yapılmaz.Çünkü her insanın kasılma paterni farklıdır.Bu tarz yerlerde botoks yaptıranların donuk surat ile dolaştığını görebilirsiniz.

 

Bu bilgiler sizleri botoks konusunda daha da aydınlatacaktır.Bu bilgiler ile botoks hakkında olumsuz görüşleriniz gidecek ve içinizde herhangi bir tereddüt kalmayacaktır.Eğer bu bilgiler dışında botoks konusunda aklınıza takılan bir soru varsa veya botoks yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın